Nowa era rynku pojazdów elektrycznych w nadchodzących latach

Rynek pojazdów elektrycznych liczył łącznie 1043 tys. sztuk w 2016 r. i przewiduje się, że do 2030 r. wzrośnie do 285188 tys. sztuk. Rządy różnych krajów są bardzo skoncentrowane na zwiększeniu sprzedaży pojazdów elektrycznych w celu zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia, a tym samym globalnego ocieplenia. Wraz z wprowadzaniem przez producentów nowych modeli i przyspieszaniem infrastruktury ładowania. Oczekuje się, że rynek będzie świadkiem ogromnego wzrostu w okresie prognozy.

visit https://g4ce.pl

W raporcie „Rynek pojazdów elektrycznych: według typów (BEV, HEV, PHEV); według modułów (nadwozie i podwozie, układ napędowy, system informacyjno-rozrywkowy, bezpieczeństwo i ochrona); według położenia geograficznego (Ameryki, Europa, region Azji i Pacyfiku, RŚ) — prognoza (2018 r.) do 2023)”, opublikowanym przez IndustryARC, rynek będzie napędzany rozwojem i zaawansowanymi akumulatorami w nadchodzących dziesięcioleciach.

Elektryfikacja to najbardziej realny sposób na osiągnięcie czystego i wydajnego transportu, który ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju całego świata. Obecny podział roku mówi, że technologia pojazdów elektrycznych, w tym hybrydowe pojazdy elektryczne (HEV), hybrydowe pojazdy elektryczne typu plug-in (PHEV) i pojazdy elektryczne z czystą baterią (BEV), zdominuje rynek czystych pojazdów.

Region Azji i Pacyfiku dominuje przy dużym wzroście rynku pojazdów elektrycznych

Geograficznie rynek pojazdów elektrycznych jest obecny w regionach Ameryki Północnej, Europy, Azji i Pacyfiku oraz reszty świata. Liczba nowych samochodów wzrosła o 70% od 2016 r. W 2016 r. na całym świecie przyjęto ponad 550 000 pojazdów, w tym zarówno pojazdy elektryczne na baterie, jak i pojazdy hybrydowe typu plug-in. Badania mówią, że oczekuje się, że Chiny rozszerzą swoją pozycję lidera w branży, osiągając zyski we wszystkich wymiarach pojazdów elektrycznych po stronie podaży, w tym obecnie przewidywanej produkcji pojazdów elektrycznych i ich komponentów. Ogólnie rzecz biorąc, Niemcy i Stany Zjednoczone Ameryki również dobrze radzą sobie w branży, z wieloma poważnymi zmianami w produkcji pojazdów elektrycznych. Kraje te odnotowały nieznaczny spadek rynku, spowodowany produkcją silników elektrycznych z powodu ekspansji Chin.

Analiza sprzedaży sporządzona w pełnym raporcie:

Wzrosła sprzedaż akumulatorów o większej pojemności. Zauważono, że bezpośrednie ponowne użycie jest zawsze tańsze niż baterie w podobnym środowisku produkcyjnym. PHEV zmierza w kierunku sprzedaży i oczekuje się, że zaproponuje najlepszą ofertę cenową. Koncepcja wyceny daje wyobrażenie o szacunkowej cenie obecnego rynku, ponieważ postęp w dziedzinie akumulatorów do przekładni silników elektrycznych jest w fazie znacznego rozwoju. Ekspansja i wprowadzenie produktu na rynek wyjaśni koszty założenia i samochody elektryczne, aby utrzymać je przez dłuższy czas.

Analiza wybranego rodzaju i zastosowania wykonana w pełnym raporcie:

Rozpowszechnienie pojazdów elektrycznych jest wynikiem kilku czynników, w tym znacznego postępu technologicznego, redukcji kosztów i wsparcia politycznego, w tym zachęt do zakupu, ułatwień w dostępie do jazdy i parkowania oraz zwiększonej dostępności publicznej infrastruktury ładowania. Pojazdy typu BEV dominowały w sprzedaży nad samochodami hybrydowymi w większości krajów do 2015 r. Jednak sprzedaż pojazdów typu plug-in (PHEV) gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat i obecnie rynek pojazdów PHEV jest prawie równy sprzedaży pojazdów typu BEV na całym świecie. Pojazdy PHEV mają wiele zalet dzięki ciągłej poprawie wydajności akumulatorów i umożliwieniu redukcji kosztów jazdy w celu osiągnięcia maksymalnego udziału w rynku.

Fragmenty czynników wzrostu rynku

Po skandalu związanym z emisją spalin w Kalifornii firma Electrify America zainwestowała 44 miliony dolarów, aby sprowadzić do miasta setki pojazdów elektrycznych. Projekt obejmuje 260 pojazdów elektrycznych. Pojazdy mogą zlokalizować pobliskie samochody za pomocą aplikacji i zawieźć je w dowolne miejsce w promieniu 13 mil kwadratowych. Pojazdy będą dostępne na początku 2019 roku.
ISRO ogłosiło rozpoczęcie swojego dużego projektu dotyczącego technologii ogniw litowo-jonowych, aby zapewnić przyjęcie niewyłącznej podstawy do stosowania w samochodach. Inicjatywa ta przyspieszy rozwój rodzimego przemysłu pojazdów elektrycznych.